rocky-mountain-NEGATIVE

Poradnik

Wykończenia, pielęgnacja.

2 lata gwarancji

Podłogi Good Wood posiadają 2 letnią gwarancję producenta, co zapewnia ich najwyższą jakość

Trwała konstrukcja

Deska podłogowa Good Wood posiada  dębową warstwę wierzchnią o grubości 3, 4 lub 6 milimetrów, oraz 11 lub 14 milimetrową warstwę spodnią ze sklejki brzozowej, co zapewnia jej trwałą i odporną na odkształcenia konstrukcję

Fazowanie

Wszystkie krawędzie deski podłogowej Good Wood poddane są delikatnemu fazowaniu co uwypukla ich niepowtarzalny charakter

Ogrzewanie podłogowe

Wybrane deski podłogowe Good Wood są przygotowane do zastosowania z systemem ogrzewania podłogowego

Wymiary deski

Grubość: 10 mm, 12 mm, 13 mm, 15 mm, 20mm,
Szerokości: 70/90/120/140/160/180/200
/220/240 mm
Długości: od 500-2400 mm

Różnorodność wykończeń

Deskę podłogową Good Wood zabezpiecza kilka warstw oleju lub lakieru,  równocześnie podkreślając naturalny charakter drewna. Istnieje również możliwość barwienia i postarzania deski

Delikatne w dotyku

Odpowiedni sposób obróbki drewna sprawia, że deski podłogowe Good Wood tworzą przyjemną, delikatną w dotyku powierzchnie dla twoich stóp

Bezpieczny transport

Good Wood zapewnia odpowiednie pakowanie i bezpieczny  transport na terenie całej Europy

Podłogi drewniane pokryte olejem naturalnym

Podłogi drewniane pokryte olejem naturalnym są coraz bardziej doceniane ze względu na to iż naturalny olej podkreśla walory drzewa mocno uwidaczniając jego strukturę, usłojenie i kolor.
Dużą zaletą podłóg olejowanych jest fakt, iż w przypadku uszkodzenia miejscowego nie musimy poddawać renowacji całej powierzchni podłogi a tylko wybrany jej fragment. Wystarczy go lekko wyszlifować i ponownie nałożyć odpowiednią warstwę oleju.

Pielęgnacja podłóg drewnianych pokrytych olejem naturalnym

Trwałość deski podłogowej wykończonej olejem naturalnym w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób będziemy o nią dbać. Przestrzeganie podstawowych zasad jej użytkowania i pielęgnowania jest kluczem do tego aby podłoga z drewna służyła nam długie lata i pięknie wyglądała.
Powinniśmy wystrzegać się nanoszenia na obuwikach piasku na podłogi drewniane gdyż podczas użytkowania  będzie on działał na podłogę jak papier ścierny. Unikajmy również chodzenia w szpilkach, gdyż narazimy podłogę na uszkodzenia mechaniczne.  Pod meble, krzesła, stoły konieczne jest używania filcowych podkładek aby zabezpieczyć deski podłogowe  podczas ich przesuwania.
Do odkurzania parkietu możemy używać odkurzacza lub miękkiej miotły. Natomiast do mycia podłogi drewnianej powinniśmy używać wilgotnej szmatki lub dobrze wyciśniętego mopa, korzystając  ze środków do codziennej pielęgnacji podłóg olejowanych. Środki takie są ogólnodostępne i są to zwykle roślinne mydła pielęgnacyjne do podłóg drewnianych, które poza tym iż zmywają brud z podłogi, tworzą na niej cienką warstwę ochronną.
Raz na kilka miesięcy, w zależności od intensywności użytkowania podłóg należy stosować środki odnawiające i zabezpieczające drewniane podłogi warstwowe.

Podłogi drewniane pokryte lakierem

Bardzo często wybierając podłogę drewnianą  decydujemy się na jej wykończenie lakierem, ponieważ według ogólnego przeświadczenia lakier tworzy na desce drewnianej solidną warstwę zabezpieczającą przed zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Oczywiście jest to prawdą, jednakże dobrej jakości oleje naturalne czy olejowoski , również doskonale zabezpieczają podłogę drewnianą.
Podłoga drewniana wykończona lakierem ma dużą odporność  na zabrudzenia i jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości  od podłóg olejowanych . Jednakże podłogi olejowane są  naturalne w dotyku  i mniej widać na nich zarysowania . Podłogi drewniane wykończone lakierem mogą występować  w wersji matowej lub w połysku.
Wadą lakierowanych podłóg jest fakt, iż uszkodzenie miejscowe podłogi wiąże się z potrzebą renowacji całej powierzchni.

Pielęgnacja podłóg drewnianych pokrytych lakierem

Trwałość podłogi drewnianej wykończonej lakierem w dużym stopniu zależy od tego w jaki sposób będziemy o nią dbać. Przestrzegajmy więc podstawowych zasad jej użytkowania i pielęgnowania aby służyła nam długie lata.
Największym wrogiem podłóg drewnianych wykończonych lakierem jest piasek i inne drobne zanieczyszczenia, które podczas jej używania pozostawiają drobne rysy. Dlatego musimy się ich pozbywać z podłogi jak najczęściej za pomocą odkurzacza czy zmiotki. Dodatkowo podłogę możemy zmywać wilgotną szmatką lub dobrze wyciśniętym mopem. Środki jakie należy używać do mycia to ogólnodostępne środki przeznaczone do pielęgnacji podłóg drewnianych lakierowanych.

rocky-mountain-NEGATIVE
rocky-mountain-NEGATIVE

Podłogi GOOD WOOD - drewniane naturalnie

Piotr Wyżkiewicz
tel. +48 507 014 007
e-mail: piotr@thegoodwood.pl
The Good Wood
Polska
Arkadiusz Wlezień
tel. +48 696 413 380
e-mail: arek@thegoodwood.pl
The Good Wood
Polska

Piotr Wyżkiewicz
tel. +48 507 014 007
e-mail: piotr@thegoodwood.pl
Arkadiusz Wlezień
tel. +48 696 413 380
Home    ι    Deska podłogowa    ι    Specyfikacja techniczna   ι    Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone. The Good Wood © 2018